דלג על טלפונים ופרטי התקשרות
טלפונים ופרטי התקשרות

טלפונים ופרטי התקשרות

  אביטל פז, עו"ד    גליה רוזנבוים-טירן, עו"ד  | טל' - 03-6136160 פקס - 03-6136159

דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על התמחויות
התמחויות

אחוזי נכות ביטוח לאומי

אחוזי נכות ביטוח לאומי (הגדל)

אם נפגעתם בתאונת עבודה והפגיעה נותרה קבועה כך שיש לכם נכות המשפיעה על כושר העבודה שלכם, ניתן לשקול פניה למוסד לביטוח לאומי. אם נפגעתם בתאונת דרכים שארעה בדרך אל או מהעבודה או תוך כדי העבודה, לעיתים, גם במקרה כזה, יש לשקול פניה למוסד לביטוח לאומי.

ועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי תקבע את אחוזי הנכות ובהתאם לכך תהיו זכאים לדמי פגיעה ו/או לקצבת נכות ו/או לזכויות נוספות.

הועדה הרפואית תקבע את אחוזי הנכות על פי הכללים הקבועים בתקנות המוסד לביטוח לאומי. תנאים אלו מייחסים אחוז נכות שונה לכל ליקוי רפואי. הועדה הרפואית מורכבת לרוב מרופא אחד, אך המוסד לביטוח לאומי רשאי לקבוע שהועדה תהיה מורכבת ממומחים בשני ענפי רפואה שונים.

שימו לב: הליך קביעת אחוזי נכות הינו בעל חשיבות עליונה – לעיתים לקביעת הועדה הרפואית תהיה השפעה ישירה על גובה הפיצוי שיקבע בתביעות שתנהלו בגין הארוע שעברתם. קשה מאוד להפוך קביעה של הועדה הרפואית ולכן יש להתכונן מראש לפני שניגשים לבדיקת הועדה.

פגיעות גופניות שונות יקנו לנפגע אחוזי נכות שונים, כגון:

  • שבר בכף היד יקנה לנפגע בין 15 ל- 40 אחוזי נכות.
  • קטיעת אצבעות תקנה לנפגע עד 25 אחוזי נכות.
  • שבר באגן יקנה לנפגע 10 אחוזי נכות במקרים קלים ועד 50 אחוזי נכות במקרים חמורים יותר.
  • שבר בירך יקנה לנפגע עד 70 אחוזי נכות.
  • קטיעת גף תחתון תקנה לנפגע עד 80 אחוזי נכות.
  • קטיעת שוק תקנה לנפע עד 55 אחוזי נכות.

קיימים כמובן סוגים רבים של פגיעות לרבות: עקרות, פגיעה ניורולוגית, פגיעה בכושר הראייה, פגיעה בדרכי הנשימה ובאיברים פנימיים ואף פגיעה נפשית. אחוזי הנכות נקבעים בכל מקרה לפי הממצאים אשר מתגלים בבדיקה ולכן מומלץ לפנות לעורך דין המתמחה בתביעות מול המוסד לביטוח לאומי על מנת שתביעתכם תוכר ותקבענה הנכויות המתאימות.

צוות עורכי הדין במשרד עורכי הדין טירן – פז ושות' מטפל בתביעות רבות נגד המוסד לביטוח לאומי למיצוי זכויותיהם של נפגעים. לקביעת פגישה חינם במהלכה נוכל לבחון את פרטי המקרה לעומק, צרו קשר עכשיו.

תגיות: אחוזי נכות ביטוח לאומי, תביעת נכות ביטוח לאומי, ביטוח לאומי

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
דלג על בר תחתון
בר תחתון
עבור לתוכן העמוד